avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Parcare in cartier rezidential
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Parcare in cartier rezidential

Stau intr-un cartier rezidential langa Brasov.Cartierul are bariera iar locurile de parcare sunt vandabile.Noi nu am achizitionat inca un loc de parcare.Din aceasta cauza nu avem acces cu masina in incinta cartierului nici macar pt cateva minute.Este legal ce se intampla?Ce este de facut?
Cel mai recent răspuns: mottofreee , utilizator 17:58, 21 Decembrie 2016
Este problema care se poate solutiona direct cu administratorul cartierului rezidential
Cand ati achizitionat apartamentul ati fost instiintat despre faptul ca nu veti avea acces cu auto proprou daca nu detineti un loc de parcare cumparat?
Nr locurilor de parcare este egal cu nr de apartamente, mai mic, mai mare? Sunt acoperite sau este o parcare subterana?
Poate fi considerata o forma de conditionare ptr achizitia locului de parcare.
Nu am fost anuntati ca nu vom putea intra in cartier.Numarul locurilor de parcare este mai mic decat nr.apartamentelor.
Alti proprietari care detin masini si nu au loc de parcare ce parere au? Unde va parcati masinile?
Banuiesc ca platiti paza, bariera. Daca nu aveti acces atunci de ce sa platiti servicii de care nu beneficiati.
Sunt mai multe blocuri, aveti asociatie de proprietari?
Ca proprietar vi se interzice accesul sau stationarea ?

Alte discuții în legătură

Acces la apartamentul meu, situat pe o proprietate privata ionutzinca ionutzinca Vreau sa ma lamuriti si pe mine, va rog, in urmatoarea situatie: eu si alti multi locatari, am cumparat apartamente intr-un cartier privat de locuinte; ... (vezi toată discuția)
Taxa suplimentara la un ansamblu rezidential marinicafarafrica marinicafarafrica Buna ziua. Peste o luna semnez achizitionarea unui apartament dintr un complex rezidential in constructie si de curind am afla ca voi plati o taxa suplimentara ... (vezi toată discuția)
Drept servitute vs. parcare Marc_ Marc_ Buna ziua. In cazul in care detii drept de servitute asupra unui teren pe care nu esti coproprietar, este posibila parcarea atat timp cat calea de acces nu ... (vezi toată discuția)