Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Parcare in cartier rezidential
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Parcare in cartier rezidential

Stau intr-un cartier rezidential langa Brasov.Cartierul are bariera iar locurile de parcare sunt vandabile.Noi nu am achizitionat inca un loc de parcare.Din aceasta cauza nu avem acces cu masina in incinta cartierului nici macar pt cateva minute.Este legal ce se intampla?Ce este de facut?
Este problema care se poate solutiona direct cu administratorul cartierului rezidential
Cand ati achizitionat apartamentul ati fost instiintat despre faptul ca nu veti avea acces cu auto proprou daca nu detineti un loc de parcare cumparat?
Nr locurilor de parcare este egal cu nr de apartamente, mai mic, mai mare? Sunt acoperite sau este o parcare subterana?
Poate fi considerata o forma de conditionare ptr achizitia locului de parcare.
Nu am fost anuntati ca nu vom putea intra in cartier.Numarul locurilor de parcare este mai mic decat nr.apartamentelor.
Alti proprietari care detin masini si nu au loc de parcare ce parere au? Unde va parcati masinile?
Banuiesc ca platiti paza, bariera. Daca nu aveti acces atunci de ce sa platiti servicii de care nu beneficiati.
Sunt mai multe blocuri, aveti asociatie de proprietari?
Ca proprietar vi se interzice accesul sau stationarea ?