Forum Discuţii juridice Achiziţii publice contract subsecvent
Discuție deschisă în Achiziţii publice

contract subsecvent

Avem un acord cadru care expira la 31 12 2016. Contractul subsecvent expira cu aceeasi data. Pot incheia un alt contract subsecvent cu 01 01 2017 avand in vedere ca AC expira?
In perioada de valabilitate a acordului cadru se pot incheia oricate contracte subsecvente, cu conditia de a nu se depadi cantitatile maxime. Prin urmare, in baza unui avord cadru valabil pana la data de 31.12.2016, puteti incheia, pana la aceasdta data, un subsecvent cu termen de valabilitate incepand cu 01.01.2017. Atentie la legea 500/2002 cu privire la incheierea angajamentelor legale pana la aprobarea bugetului propriu.