Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Evaluare garaj si boxa - persoana juridica
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Evaluare garaj si boxa - persoana juridica

Buna ziua, Este necesar ca un garaj si o boxa a unei companii sa fie evaluate din punct de vedere imobiliar pentru a i se stabili impozitul anual? Ele au fost achizitionate acum 2 ani de zile. Va multumesc,
Reevaluarea trebuie facuta odata la 3 ani pentru a nu fi majorat procentul care se aplica la calculul impozitului.