avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Evaluare garaj si boxa - persoana juridica
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Evaluare garaj si boxa - persoana juridica

Buna ziua, Este necesar ca un garaj si o boxa a unei companii sa fie evaluate din punct de vedere imobiliar pentru a i se stabili impozitul anual? Ele au fost achizitionate acum 2 ani de zile. Va multumesc,
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 10:19, 22 Decembrie 2016
Reevaluarea trebuie facuta odata la 3 ani pentru a nu fi majorat procentul care se aplica la calculul impozitului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reevaluare apartament-reinregistrare primarie alecse alecse Buna ziua! Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o problema. In 2009 am achizitionat un apartament pe persoana juridica de la un dezvoltator imobiliar, ... (vezi toată discuția)
Proces cu primaria pe tema impozite si taxe locale respectiv reevaluarea cladirilor NICOLETA VALI NICOLETA VALI am urmatoarea problema:cnform legii suntem obligati sa efectuam reevaluarea cladirilor mai vechi la o perioada de 5 ani, astfel ca in 2008 decembrie am ... (vezi toată discuția)
Amortizare geo123 geo123 Pentru un imobil amortizat integral se face reevaluare. Diferenta pozitiva din reevaluare se inregistreaza in ct.105. Ce se intampla cu amortizarea? Multumesc. (vezi toată discuția)