avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de mediu

Se mai plateste taxa de mediu pentru o masina inmatriculata in 2006 daca vreau sa o cumpar acum? (Taxa nu a fost platita pentru ca atunci nu era in vigoare legea)
Cel mai recent răspuns: Dan Cozma , Consilier juridic 07:51, 29 Decembrie 2016
La momentul acesta se plateste. Probabil ca de la 01.02.2017 nu se va mai plati .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Platesc taxa de mediu? radupr radupr Buna seara, va retin atentia cu mai multe intrebari. In anul 2012 am achizitionat o masina productie 2005, inmatriculata prima data in Romania in august ... (vezi toată discuția)
Taxa inmatriculare ionelazibi_94 ionelazibi_94 am achizitionat o masina in mai 2011 pe care am si inmatriculat-o.masina este din 2006,revamduta in 2008 dupa care am luat-o eu in 2011.vreau sa stiu daca la o ... (vezi toată discuția)
Masina cumparata cu taxa castigata in instanta mircea_arj mircea_arj Buna ziua, momentan detin un autoturism la care fostul proprietar nu a platit taxa de poluare pentru ca a castigat in instanta anularea ei(cam acum 1 ... (vezi toată discuția)