avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... O mica problema online.
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

O mica problema online.

Buna ziua,pe foarte scurt..

Acum 2 ani, am creat un grup pe Facebook de vanzari-cumparari pe care l am dezvoltat si administrat.
Acum cateva zile m a abordat online, X, spunandu mi ca vrea sa imi ofere o anumita suma im schimbul acestuia.

Dupa o discutie, tot online, i am oferit postul de administrator principal. Eu am fost dat afara din grup, si practic l am pierdut.

Detin conversatia, numele lui si orasul de resedinta.
As vrea sa va intreb, daca pot face ceva impotriva acestui nemernic.

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 16:47, 2 Ianuarie 2017
Nu rezulta ca ar fi infractiune si nici in drept civil nu e clar daca astfel de pretentii ar putea fi rezolvate printr-un proces.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Renuntare beneficii de discutiune si diviziune alex_u_64 alex_u_64 Salutare, Am semnat un antecontract pentru cumpararea unui apartament grevat de un drept de ipoteca(grevat inclusiv cu interdictii de instrainare si ... (vezi toată discuția)
Furt de identitate Anonimus98 Anonimus98 Bună seara!As avea o întrebare legată de furtul de identitate si înșelăciune în spațiul virtual.Am vorbit cu o persoană pe un site vreme de 6 ... (vezi toată discuția)
Viciu ascuns auto sh FlorinAnton FlorinAnton Am cumpărat un auto cu volan pe stânga, nu am știut la data cumpărării, iar acum după 3-5 zile mi-am dat seama.Contctndu-l telefonic pe proprietar,acesta ... (vezi toată discuția)