Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... O mica problema online.
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

O mica problema online.

Buna ziua,pe foarte scurt..

Acum 2 ani, am creat un grup pe Facebook de vanzari-cumparari pe care l am dezvoltat si administrat.
Acum cateva zile m a abordat online, X, spunandu mi ca vrea sa imi ofere o anumita suma im schimbul acestuia.

Dupa o discutie, tot online, i am oferit postul de administrator principal. Eu am fost dat afara din grup, si practic l am pierdut.

Detin conversatia, numele lui si orasul de resedinta.
As vrea sa va intreb, daca pot face ceva impotriva acestui nemernic.

Va multumesc.
Nu rezulta ca ar fi infractiune si nici in drept civil nu e clar daca astfel de pretentii ar putea fi rezolvate printr-un proces.