Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Depunere bilant la semestru
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Depunere bilant la semestru

Buna ziua.
AM nevoie de o lamurire. Daca CA in iunie 2015 a fost mai mare de 220.000 lei s-a depus bilant la 30.06.2015 .In 2016 ca la 30.06.2016 a fost mai mica de 220.000 lei. Trebui adepus bilant la 30.06.2016??? Se i a in calcul CA pt semestrul fiecarui an sau odata depus se depune in fiecare an bilantul semestrial??#-o
Multumesc anticipat!
Buna ziua,
Pentru întocmirea raportărilor contabile la 30 iunie 2016, încadrarea în criteriul CA se efectuează pe baza indicatorilor determinați din situațiile financiare anuale ale exercițiului financiar precedent. Daca la decembrie 2015 ati avut CA mai mare de 220.000 trebuia depus bilant.
Diana.