Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... lesire din concubinaj cu minori (Germania)
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

lesire din concubinaj cu minori (Germania)

Buna ziua va rog ajutati-ma si pe mine cu o lamurire:vara mea este in Germania si de aprox 2ani traieste in concubinaj cu un tip cu care are un copil(ea mai are 3din relatia anterioarr) au cont bancar comun,acesta bea f. mult si o ameninta ca o omora si pe ea si copilul,a2a zi regreta! Acum ea a luat copii si a plecat la sora ei ,cum sa faca sa-l scoata din casa si sa separe contul comun! si bineinteles sa ramana cu copii? La politie au zis ca daca nu a batuto ei nu au ce sa faca. Ma gandesc ca poate face o actiune in instanta?? Va multumesc
Să apeleze la ajutorul unui avocat din Germania, fiindcă e vorba de aplicarea legilor nemțești.
Legile românești nu-i sunt de nici un folos acolo într-o țară străină.