Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire si iesire din indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire si iesire din indiviziune

buna seara ! am mostenit o casa cu teren impreuna cu fratele meu . curtea unde este casa este in indiviziune cu inca 2 proprietari(curte comuna la 3 familii) . acum noi am vrea sa vindem . cumparatorii sunt interesati sa renunte la o parte din teren si sa iasa din indiviziune . renuntarea la teren este conditia celorlalti 2 proprietari pentru a ne da voie sa ne separam si fiecare sa raman cu iesirea lui . cum as putea proceda?
multumesc pentru raspuns . sper sa ma descurc