Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Burse studenti 2017
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Burse studenti 2017

Am tot auzit in ultima perioada ca noul plan de guvernare al PSD-ului include si dublarea burselor studenţeşti la 201 lei per student. As vrea sa stiu despre care anume bursa este vorba si care dintre studenti pot beneficia de aceasta. Multumesc!
Este vorba despre cuantumul alocat pentru constituirea fondului de burse și protecție socială a studenților care se va majora la 201 lei/ lună/ pe perioada derulării activităților didactice/ student de la învățământul cu frecvență, fără taxă de studii.