Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Datorii la vanzare auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Datorii la vanzare auto

Buna ziua!am o masina pe numele socrului meu!vreau sa vand masina dar doamna de la primarie nu doreste sa stampileze fisa pe motiv ca socrul meu are o amenda luata de 2 ani pe cand era sofer pe tir(nu cu masina respectiva)!este obligatoriu ca impozitul sa fie pe zero la tot ceea ce detine el sau doar masina sa il aiba platit pt aceea stampila.masina are impozitul la zi.multumesc frumos
(5) Pentru înstrăinarea dreptului de proprietate asupra clădirilor, terenurilor şi a mijloacelor de transport, proprietarii bunurilor ce se înstrăinează trebuie să prezinte certificate de atestare fiscală prin care să se ateste achitarea tuturor obligaţiilor de plată datorate bugetului local al unităţii administrativ-teritoriale în a cărei rază se află înregistrat fiscal bunul ce se înstrăinează, potrivit alin. 2.