Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... timbru de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

timbru de mediu

Daca timbrul de mediu a fost scos cei care l-am platitne vom recupera banii?
Abrogarea nu reprezinta anularea unei legi. Abrogarea are ca efect scoaterea din vigoare a unei norme juridice doar pentru viitor (exceptie legea penala si contraventionala mai favorabila).

Opinez ca puteti recupera taxa achitata doar prin intermediul instantei de judecata.
Deocamdata puteti recupera taxa doar prin instanta, intr-un proces de contencios administrativ, cu respectarea procedurii prealabile obligatorii