Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... creste indemnizatia de cretere a copilului cu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

creste indemnizatia de cretere a copilului cu cresterea salarului minim?

Daca din 1 februarie va creste valoarea salariului minim, se va resimti aceasta crestere si in indemnizatia.de crestere a copilului?
Numai cuantumul minim al indemnizatiei pentru CCC va creste la 1233 lei, respectiv al stimulentului de insertie la 617 lei.