avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipat
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipat

Fiind nascut pe 17 Dec 1956 si avand vechime 40 de ani(grupa 2_a din februarie 1981)pe data de 20.12.2016 mi_am depus dosarul de pensionare si de la 03.01.2017 mi_am luat concediu de odihna ptr anul in curs. Intrebari 1.Cu ce procent voi fi penalizat inconditiile in care cei de la resurse umane mi_au calculat ca de drept as iesi la pensie de drept in Dec 2017. 2.Daca pot sa nu mai lucrez dupa terminarea concediului de odihna pana la primirea deciziei de pensionare anticipat si ce trebuie sa inteprind in acest sens. Multumesc

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata partiala Punk_Kitty Punk_Kitty Buna ziua. Ma numesc Ioana si sunt nascuta in 27 august 1956. Am 33 de ani vechime. Va rog sa-mi spune-ti exact cand pot iesi la pensie anticipata. Va ... (vezi toată discuția)
Lamurire cu privire la pensie soringoldenkid soringoldenkid Buna seara as dori sa ma lamuriti intr-o problema. Socrul meu are 40 ani munca si 5 ani de grupa deci total 45 de ani de munca este nascut in 1956. As dori sa ... (vezi toată discuția)
Pensie JecuElena JecuElena Buna ziua! Va rog sa ma ajutati sa-mi clarific data iesirii mele la pensie. Sunt femeie, nascuta la 17 aug.1958. Am 34 de ani si 2 luni ... (vezi toată discuția)