Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Prima casa
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Prima casa

Buna ziua,

Am o mica nelamurire, daca vreau sa-mi iau un credit prima casa, si sotul meu este raportat la birou de credit cu datorii la anumita banca, ma afecteaza is pe mine? Chiar daca el a avut "problema" inaintea casatoriei?
Multumesc!
Solicitati creditul PRIMA CASA doar pe numele dumneavoastra . Incercati la ALPHA BANK , anul trecut un coleg aflat in situatia dumneavoastra acolo a reusit . Si odata aprobat aveti grija sa cereti vanzatorului toate actele si avizele legate de locuinta inainte de a semna contractul de vanzare cumparare .
Multumesc,
Alpha Bank nu mai este in programul prima casa!
Astept acum sa vedem daca s-au schimbat regulile jocului!