Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Salarizare bibliotecar
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Salarizare bibliotecar

Buna,
Am o intrebare legata de salarizare in ceea ce priveste postul de bibliotecar in cadrul unei biblioteci comunale. De curand am dat un examen pentru postul de bibliotecar in cadrul primariei comunale X, am luat examenul, in fisa postului era specificata necesitatea studiilor superioare, eu am studii superioare de filologie, insa nu biblioteconomie, dar asta nu era o cerinta. In fine, dupa examen, am fost neplacut surprinsa sa fiu informata ca salariul oferit este cel minim de 1250 lei, ddin care in final raman cu 925 lei. Este normal un astfel de salar pentru acest post si pentru studii superioare??? Sincer mie nu mi se pare normal, deoarece nu exista diferenta de salar intre femeia de la curatenie si omul cu studii superioare... E normal sau primaria respectiva e nedreapta?
Va multumesc si astept raspunsul dvoastra, mai ales ca inca nu am dat nici eu un raspuns afirmativ sau negativ referitor la ocuparea postului respectiv.
O zi buna va doresc,
Mirabella Popa Barna
depinde de gradul pe care ati fost angajata, sporul de vechime si altele. in principiu, este posibil.