Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere pct. de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere pct. de lucru

doresc sa deschid un punct de lucru intr-o anumita locatie , un depozit de materiale . Este vreun impediment daca zona respectiva este, mai precis va fi zona rezidentiala ?
Pentru înregistrarea la registrul comerțului nu știu să existe vreo interdicție.
Înainte de a demara formalitățile de înființare a punctului de lucru trebuie sa vă interesați privitor la condițiile de funcționare și autorizare. Adică, întrebați la Primărie, la autoritățile de mediu, etc, deoarece, în funcție de ceea ce comercializați, condițiile de autorizare sunt diferite. De asemenea, Primăria poate să refuze emiterea autorizației de funcționare pentru afacerea dvs,
Adrian ALBU, Avocat