Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bonuri oferite de angajator de 8.3 lei / bon
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bonuri oferite de angajator de 8.3 lei / bon

buna ziua angajatorul are dreptu sa ofere bonuri de 8,3 lei tinand cont ca minimu de bon este 9,5?
Nu pare sa existe un minim pentru valoarea tichetelor de masa.

Lecturati si acest articol www.avocatnet.ro/content/art...
Prevederile legale în vigoare reglementează numai valoarea maximă a tichetului de masă, care nu poate depăși 15 lei de la 1 decembrie 2016.

Astfel, tichetele de masă pot avea orice valoare care se situează de la acest cuantum în jos.