avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bonuri oferite de angajator de 8.3 lei / bon
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bonuri oferite de angajator de 8.3 lei / bon

buna ziua angajatorul are dreptu sa ofere bonuri de 8,3 lei tinand cont ca minimu de bon este 9,5?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:29, 12 Ianuarie 2017
Nu pare sa existe un minim pentru valoarea tichetelor de masa.

Lecturati si acest articol www.avocatnet.ro/content/art...
Prevederile legale în vigoare reglementează numai valoarea maximă a tichetului de masă, care nu poate depăși 15 lei de la 1 decembrie 2016.

Astfel, tichetele de masă pot avea orice valoare care se situează de la acest cuantum în jos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bonuri masa de 9.41 oferite de firma in ianuarie 2017 ! andutzuzu andutzuzu Buna ziua ! Explicati-mi va rog, de ce o anumita firma unde sunt angajat imi ofera bonuri de masa cu valoarea de 9.41 in ianuarie 2017 ? Multumesc (vezi toată discuția)
Valoarea tichetelor de masă creşte din mai 2016 01Laura 01Laura Buna ziua, Valoarea bonului de masa a crescut din luna mai 2016 de la 9.41lei la 9.57lei. Firma este obligata sa mareasca valoarea bonului de masa pentru ... (vezi toată discuția)
Se pot impozita bonurile de masa din minimul pe economie? roromix roromix Se pot impozita bonurile de masa din minimu\' pe economie? Salariu minim la ora actuala este de 2079. Eu la locul de munca primesc 2040, si bonuri in valoare ... (vezi toată discuția)