Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

Buna seara! Am 36 ani vechime, dintre care 10 ani grupa 1.Stiu ca la 10 ani de grupa 1 se scad 5 ani la pensie.Intrebarea mea este : pot sa ies anticipat partial mai devreme.Am varsta de 56 de ani.Multumesc anticipat!
Nu.
Limita de varsta la 60 de ani.