avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1072 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inscriere autoturism cu numere rosii
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inscriere autoturism cu numere rosii

am cumparat recent un autoturism adus din Germania care are nr rosii pana pe data de 1.02.2017.Vreau sa stiu daca se mai plateste taxa de prima inmatriculare si daca mai pot sa imi scot inca 2 randuri de numere rosii in cazul in care nu o inscriu pana pe 1.02.2017.Multumesc

Alte discuții în legătură

Imatriculare auto bulgaria maanu maanu Buna ziua am un autoturism care a fost adus din bulgaria anu trecut si tot anu trecut a fost facut demersul de judecata pentru recuperarea taxei auto. a fost ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto jacquelline jacquelline Am urmatoarea problema: am obtinut 2 randuri de nr. rosii pentru un autoturism recent achizitionat, fiindu-mi necesare pentru a ajunge sa-mi fac RAR-ul. Nu as ... (vezi toată discuția)
Impozit auto tudu_dora tudu_dora buna ziua.am o problema f mare.acum 5 ani am adus in Romania masina pe care o detineam in Italia dupa ce acolo am radiat o.aici am incercat sa o inmatriculez ... (vezi toată discuția)