Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbare custodie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbare custodie

Fetita mea a ramas in custodia mamei la divortul nostru de acum 2 ani. Intre timp anul trecut a refuzat sa plece inapoi la mama sa,si a ramas la mine. Ea sta in alt judet. Intrebarea mea este,se poate rezolva schimbarea custodiei prin act notarial,sau doar pe cale judecatoreasca? Va multumesc anticipat. O zi buna.
Pe cale judecatoreasca, se poate si prin acord. Adica faceti cerere pt schimbarea domiciliului si mama depune intampinare in care va scrie ca e de acord.
gi-jane2, moderator