Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Probleme Administrator
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Probleme Administrator

Buna ziua,

Recent am achizitionat un apartament si am observat ca cel putin pe scara unde locuiesc eu, sunt probleme cu administratorul, in sensul in care nu se ocupa de sesizarile facute de catre locatari. De exemplu, la intrarea din spate a blocului, s-a infiltrat apa si a cazut tencuiala interioara a peretelui. Administratorul a fost informat de acest lucru din vara, insa nu a facut nimic nici pana acum. De asemnea, exista o problema cu lista de intretinere, care este furata in aceeasi zi in care este afisata. Am informat administratorul de acest lucru, a spus ca stie si ca nu are ce sa faca. Am sugerat sa se achizitioneze un nou panou (cu incuietoare sau lacat) pentru afisarea listei, a fost de acord, insa nici pana acum nu a cumparat panoul. Mai sunt si alte probleme (achizitie si montare burlane pentru acoperisul blocului, renovare scara si anexe subsol, inlocuire becuri pe scara) de care a fost informat, insa nici de acestea nu s-a ocupat.

As dori sa ma ajutati cu informatii cu privire la modul in care pot proceda mai departe pentru a putea rezolva aceste probleme si a locui intr-o scara cat de cat civilizata.

Va multumesc.
Discutati toate problemele cu presedintele asociatiei, nu cu administratorul.