avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1088 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil 2017
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil 2017

Buna ziua.. In perioada octombrie 2014-septembrie 2016 am beneficiat de concediu si indemnizatie pentru cresterea copilului...in septembrie 2016 am fost nevoita sa-mi semnez lichidarea pentru ca nu aveam cu cine imi lasa micutu...in noiembrie 2016 am aflat ca sunt insarcinata din nou si termenul sa nasc ii in iulie 2017..in prezent nu mai lucrez.....intrebarea mea este:imi puteti spune,va rog frumos,daca dupa noua lege voi putea beneficia de indemnizatie crestere copil sau numai daca aveam continuitate la serviciu? Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: alina-90 , utilizator 20:36, 13 Ianuarie 2017
Perioada eligibila pentru CCC este august 2015 -iulie 2017 .

Din ce ati postat reiese ca aveti acoperita perioada august 2015 - septembrie 2016 (14 luni), situatie in care veti beneficia de indemnizatia pentru CCC2.
Va multumesc frumos pentru raspuns...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia pentru cresterea copilului gabriela89darius gabriela89darius Buna ziua! Am o intrebare, in 2015 am lucrat pana in octombrie. Apoi nu am mai lucrat nicaieri pana anul asta in noiembrie cand m-am angajat la o firma. Acum ... (vezi toată discuția)
Daca am o luna intrerupere in munca pot beneficia de indemnizatie pentru cresterea copilului? valieu valieu o sa nasc undeva prin septembrie 2012 dar cele 12 luni anterioare sunt cam problematice.pe luna octombrie 2011 am apucat sa muncesc 3 zile si am inteles ca se ... (vezi toată discuția)
Beneficiez sau nu de indemnizatie? MariaMagdalena24 MariaMagdalena24 Bună ziua ..as dori sa știu dacă o sa beneficiez de Indemnizația de creștere a copilului sau nu . Perioada în care am lucrat a fost 01.04.2013 ... (vezi toată discuția)