Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil 2017
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil 2017

Buna ziua.. In perioada octombrie 2014-septembrie 2016 am beneficiat de concediu si indemnizatie pentru cresterea copilului...in septembrie 2016 am fost nevoita sa-mi semnez lichidarea pentru ca nu aveam cu cine imi lasa micutu...in noiembrie 2016 am aflat ca sunt insarcinata din nou si termenul sa nasc ii in iulie 2017..in prezent nu mai lucrez.....intrebarea mea este:imi puteti spune,va rog frumos,daca dupa noua lege voi putea beneficia de indemnizatie crestere copil sau numai daca aveam continuitate la serviciu? Va multumesc anticipat
Perioada eligibila pentru CCC este august 2015 -iulie 2017 .

Din ce ati postat reiese ca aveti acoperita perioada august 2015 - septembrie 2016 (14 luni), situatie in care veti beneficia de indemnizatia pentru CCC2.
Va multumesc frumos pentru raspuns...