avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cercetat disciplinar - Ce se poate afla si ce nu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cercetat disciplinar - Ce se poate afla si ce nu

Buna ziua,
As dori sa stiu daca se poate dpdv legal ca fostul angajator sa spuna viitorului angajator la un eventual background screening ca am fost cercetat disciplinar.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:00, 14 Ianuarie 2017
Vi s-a mai raspuns la aceasta intrebare, aici :
www.avocatnet.ro/content/for...


Daca aveti in continuare nelamuri cu privire la problema supusa dezbaterii pe Forum, continuati sa postati in topicul initial deschis. (aveti link-ul mai sus postat).
Acest topic va fi inchis .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Supraveghere video la munca MateescuMihaela MateescuMihaela Buna seara. Va rog sa ma lamuriti in situatia urmatoare. Pe scurt : lucrez la o sala de jocuri de noroc, unde, evident, sunt camere video de supraveghere ... (vezi toată discuția)
Observatie raspunsuri la intrebari bocsaniuliana bocsaniuliana Observ ca nu se prea da raspuns la intrebari.De ce oare?Nu par interesante?sau nu sunt bine formulate? (vezi toată discuția)
Intrebare despre reorganizarea judiciara iancutuila iancutuila va rog sa-mi explicati ce inseamna reorganizare judiciara a unei societati comerciale si ce se poate intampla cu angajatii acesteia in aceasta situatie va ... (vezi toată discuția)