Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Minor plecare din țară
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Minor plecare din țară

As dori să știu dacă am divorțat la notar pot scoate fetița de 5 ani din țară fără consimțământul tatălui?și realizarea pașaportului se poate face fără consimțământul tatălui?
Nimic din toate astea fara acordul tatalui.
Puteti sa va adresati instantei pt a suplini acordul tatalui.
Nu o puteti scoate din tara fara acordul tatalui dat la notar.