avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1446 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Recuperare permis dupa probatiune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Recuperare permis dupa probatiune

Ce pasi trebuie urmati pentru recuperarea permisului la expirarea termenului de probatiune
Cel mai recent răspuns: lupci , utilizator 18:27, 18 Ianuarie 2017
Poti redobandi permisul :
1. Inchisoare cu suspendare - La 1 (un) an de la data hotararii judecatoresti definitive
2. Amenda penala - 6 luni

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am dosar penal,cum imi pot lua permisul inapoi ???va rog dati-mi un raspuns valyboss valyboss Buna ziua , acum ceva vreme va ceream parerea cu referire la ce ar putea sa se intample daca am provocat un accident si eram cu o alcoolemie destul de mare , ... (vezi toată discuția)
Dupa cat timp pot sa ma prezint la examen daca mi s-a anulat permisul de conducere lorenzo29 lorenzo29 dupa cat timp pot sa ma prezint la examen auto daca mi s-a anulat permisul ,in urma unui accident de circulatie (parasirea locului accidentului) ,am primit o ... (vezi toată discuția)
Permis anulat noiembrie 2011,cand il pot redobandi?! ionak88 ionak88 Salutare...Caut si eu un raspuns,o indrumare ceva pt.marea mea problema. In februarie 2011 mi sa suspendat permisul fiind depistat conducand baut,avand ... (vezi toată discuția)