Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Completare si depunere D205
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Completare si depunere D205

D205 se depune pentru veniturile din salarii din anul 2016?
Incepând cu 01 ianuarie 2017, pentru veniturile realizate în anul 2016, plătitorii de venituri din salarii şi asimilate salariilor nu mai depun formularul 205 – Declaraţie informativă privind impozitul reţinut la sursă şi câştigurile/pierderile realizate, pe beneficiari de venit .
Pentru cei care au distribuit si platit dividende in cursul anului 2015, se depune decl. 205 doar cu dividendele.