Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Declaratia 205
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Declaratia 205

Buna ziua. Declaratia 205 pe anul 2016 se depune anul acesta? Multumesc.
Daca este vorba despre veniturile din salarii, nu se mai depune. Cititi la adresa urmatoare unde sunt si instructiunile de completare si cititi acolo pentru care se depune. [ link extern ]
Era vorba despre venituri din dividende. Deci, se depune, pana in 28 februarie? Multumesc!
Si inca on intrebare, dividende repartizate pt anul 2015 si neridicate in decem. 2016, ridicate in ian. 2017, se retine impozit cass 5.5%, daca da, cum retin si platesc cei 5.5% din dividende, pe ce baza? Multumesc!
mihaelapop76, utilizator
Decl 205 se depune de asociatie pentru veniturile platite pentru lucrari ocazionale , cu conventie civila , la rubrica din decl 205 “Venituri din alte surse” ? Am platit taxele la sanatate , pensii+ impozitul de 16 %
Nu depuneti d205 pentru acest caz pentru ca ati declarat in d112.