Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... clarificare plata contributii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

clarificare plata contributii

se plateste lunar toate contributiile la stat iar o anumita perioada pesrsoana respectiva este in concediu medical /in urma unei boli cardiovasculare -fiind inapta pentru munca ,persoana respectiv are CIM pe perioada nedeterminata cu un angajator unde a platit prin virament contributiile la stat
pentru perioada cit este in concediu medical cum se procedeaza?multumesc pentru raspuns
se plateste in continuare de catre asigurat angajat prin virament aceeiasi suma sau nu?
cine poate sa clarifice aceasta?multumesc
obtin concediu medical lunar iar acesta il trimit la angajator
iar angajatorul spune ca e necesar a trimite suma respectiva lunar
e corect /cfm legii?
Ce contributii plateste firma si salariatul in cazul concediului medical
[ link extern ]
multumesc frumos