Forum AvocatNet Italia Relatia cu autoritatile probleme in Italia
Discuție deschisă în Relatia cu autoritatile

probleme in Italia

Buna ziua,am un prieten care are fapte penale in Italia,ce trebuie sa fac sa le achit sau sa le sterg.
Multumesc
Ce intelegi prin " sa le achit sau sa le sterg"
Inteleg ca pui problema unei reabilitari penale? Sa le achiti ...nu-mi rezulta expresia.
Trebuie in principal sa stie unde are condamnarea respectiva se poare face un control si se poate intelede despre ce infractiuni se vorbeste si cat timp a trecut de la sentinta.
Daca au trecut 5 ani de la sentinta poate cere reabilitarea.