Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Litigii de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Litigii de munca

Sunt angajat la o Societate unde ocup functia de InspectorSSM .
Actual sunt in CM dar primesc acasa o notificare prin care ma anunta ca incepand cu data de 17.01.2017 intru in preaviz astfel urmand in preaviz 20 de zile ca Spalator auto .
Motiveaza ca functia mea s-a desfiintat ca sunt in reorganizarea Compartimentului SSM .
Tot in Notificare aflu de la dansii ca a fost angajata nou o alta persoana care este inginer si imi ocupa postul care acum se numeste SSM RSVTI MEDIU .
Adica postul exista doar ca i-a schimbat denumirea Societatea avnd 187 de angajati iar serviciul intern de prevenire nu se poate desfiinta .
Ma poate ajuta cineva cu cateva lamuriri si ce trebuie sa fac .
Va multumesc .
Puteti doar sa contestati decizia de concediere la Tribunalul in raza caruia aveti domiciliul sau locul de munca in termen de 45 de zile de la data comunicarii acesteia.
30 de zile de la data primirii notificarii sau 30 de zile dupa incetarea CM ?
M,entionez de azi 17.01.2017 sunt in preaviz 20 zile urmand ca la sfarsit sa emita Societatea decizia de incetare a CM
Termenul este de 45 de zile de la data primirii deciziei de incetare a c.i.m.