Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cheltuieli deductibile la II
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cheltuieli deductibile la II

Buna ziua !
Ce cheltuieli deductibile se pot face pe Intreprindere individuala si in ce proportie ?
Vedeti aici art 68 (4) din Codul fiscal:

(4) Condițiile generale pe care trebuie să le îndeplinească cheltuielile efectuate în scopul desfășurării activității independente, pentru a putea fi deduse, în funcție de natura acestora, sunt:

[ link extern ]
Multumesc,oseara placuta !