avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie

Bună seara,

Sunt însărcinată în 4 luni și as vrea sa îmi dau demisia de la actualul loc de munca și sa ma angajez în alta parte fără a face întreruperi intre locurile de munca. În acest caz mai beneficiez de indemnizatie de creștere a copilului ?

Alte discuții în legătură

Prenatal Ana-Beatrice Ana-Beatrice Buna seara,am si eu o intrebare,daca eu am lucrat 4 ani la o firma si am plecat cu continuitate la alta firma asi putea sa beneficiez de prenatal daca mi-asi ... (vezi toată discuția)
Exista indemnizatie crestere copil pentru mama somera? monic1 monic1 Sunt insarcinata in cateva luni si exista sanse mari sa fiu concediata sau sa imi dau demisia de la locul de munca actual inainte de a naste. Estimez de ... (vezi toată discuția)
Cum pot beneficia de indemnizatie pentru concediu crestere copil? elenadoina1988 elenadoina1988 Buna ziua.O intrebare as avea si eu. Mi-am schimbat locul de munca recent. Anterior am lucrat 2 ani iar intre fostul loc de munca si actualul este o pauza de ... (vezi toată discuția)