Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Acte şi taxe necesare pentru organizare evenimente
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Acte şi taxe necesare pentru organizare evenimente

Bună seara, mă interesează dacă pot organiza evenimente de tip târguri şi expoziţii dacă sunt Persoană Fizică şi mă asociez cu o firmă pentru a putea factura sumele încasate, sau trebuie să fac asta în calitate de Persoană Fizică Autorizată sau trebuie obligatoriu să îmi deschid eu o firmă?
De asemenea, ce acte îmi sunt necesare pentru aceasta? Ce taxe trebuie plătite?
Trebuie să plătesc impozit pentru a organiza un târg? Unde se plăteşte?
Mulţumesc.
Bună seara. Sunt curioasă dacă îmi pot face PFA cu sediul în Bucureşti, daca eu sunt din Constanţa şi nu am viză de flotant.
Nu, inregistrati pfa-ul la Constanta, tot acolo depuneti si declaratiile si platiti darile iar activitatea o desfasurati la Bucuresti.
Mulţumesc mult ! O zi frumoasă !