Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general tva deductibil la facturile de piese auto si manopera
Discuție deschisă în Contabilitate în general

tva deductibil la facturile de piese auto si manopera

Va rog frumos sa-mi spuneti daca la facturile de piese auto si manopera li se deduce tva-ul si sunt deductibile.
Va multumesc frumos!
Conform OG34/2009 se modifica codul fiscal :La articolul 21 alineatul (3), litera n) se modifică si va avea urmatorul cuprins:
„n) cheltuielile de functionare, întretinere si reparatii, exclusiv cele privind combustibilul, aferente autoturismelor folosite de persoanele cu functii de conducere si de administrare ale persoanei juridice, deductibile limitat la cel mult un singur autoturism aferent fiecarei persoane cu astfel de atributii."
:luck: