Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCC intoarcere la munca mai devreme
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCC intoarcere la munca mai devreme

Buna ziua.
Sotia este in CCC si optat pt 2 ani de concediu. Acum vrea sa se intoarca mai devreme la munca ( la 1 an / 10 luni) sa prinda acel stimulent de 500 lei .

Este ok perioada ( 2 luni mai devreme ) sau trebuia sa se intoarca mai devreme ?

Acea luna in care trebuie sa stea celalalt parinte in CCC il pot lua imediat ce intra sotia la munca sau trebuie sa astept pana la 1 an si 11 luni ?
ghotycul, utilizator
Pentru a beneficia de stimulent de insertie pana la 3 ani, sotia va trebui sa revina la munca in termen de cel putin 60 de zile inainte de a implini copilul varsta de 2 ani.