Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... apel fara avocat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

apel fara avocat

Buna ziua! De curand am terminat un proces de custodie , pensie alimentara si stabilire domiciliu minor pe care l-am castigat in parte. S-a facut apel de catre partea adversa insa nu a depus si motivele apelului.Este nevoie de avocat la apel in cazul meu ? multumesc anticipat!
Dacă aveți minime cunoștințe juridice, și vă descurcați singură, procedura nu vă obligă să vă angajați avocat.