Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Am HTA 2
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Am HTA 2

Ce nu am voie sa fac La locul de munca
Functie de specificul locului de munca discutati cu medicul de medicina muncii sau medicul de familie ce restrictii puteti avea.
Multumesc
Medicul specialist de medicina muncii cu care firma are incheiat contract de prestari servicii medicale este singurul in masura ca in urma examinarii medicale a dvs. sa completeze, semneze, parafeze fisa de aptitudine in care poate mentiona apt/ inapt/ apt conditionat pentru locul de munca/ postul de lucru/ meseria ...
Daca mentioneaza apt conditionat, medicul are obligatia sa nominalizeze conditionarile (expl. program redus, evitarea anumitor activitati, evitarea lucrului in schimburi, etc.) pe care angajatorul are obligatia sa le respecte.