Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... codul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

codul muncii

avand in vedere ca s-a marit salariul minim la 1450 pentru norma intreaga, cum vom imparti la timp partial, 2 sau 4 ore/
pentru un c.i.m. cu timp partial de 2 ore/zi , salariul minim brut va fi de 363 lei/luna

pentru un c.i.m. cu timp partial de 4 ore/zi , salariul minim brut va fi de 725 lei /luna.