Forum Discuţii juridice Executare silită Foarte urgent: executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Foarte urgent: executare silita

Parintii mei au primit o notificare de la o banca in care spune ca in cazul in care nu inapoiaza suma de 3800lei pana maine, vor trece la executarea silita a bunurilor. Problema este ca prarintii mei nu au facut niciun fel de imprumut la banca, probabil ca altcineva s-a folosit de numele lui tata si a facut imprumutul. Inca nu stim daca banca are toate datele (serie buletin, cod numeric etc), stim sigur ca are adresa buna si numele. Ce se poate face pentru a evita atat plata unei sume de care nu s-a folosit cat si a executarii silite. Va rog din tot sufletul sa ma ajutati urgent cu un raspuns. Multumesc!
Este un motiv pentru a formula pe calea Ordonantei Presedentiale - o contestatie la executare. Luati legatura in prealabil cu executorul bancar sau judecatoresc care se ocupa de dosar.

Cu stima
av. Gheorghe Alexandru
faceti contestatie la executare exact pe motivul pe care il invocati aici, asta se face in 15 zile de primirea notificarii ca s-a pornit executarea silita. solicitati obligarea bancii la depunerea tuturor documentelor de acordare a acelui credit si dovediti ca semnatura nu va apartine.......cel mai sigur luati un aparator ca sa nu va pierdeti in chestii procedurale....
Daca de exemplu aflam ca altcineva a semnat si nu o sa-l identificam, cine raspunde de eroarea facuta? Mama este bolnava si va imaginati cum a primit vestea si nu vreau ca cei vinovati sa scape nepedepsiti. Multumesc!
buna ziua . in primul rand veti avea nevoie de un avocat din orasul dvs .
dansul va sti ce este de facut in acest caz .
in ceea ce priveste semnatura , falsificarea acesteia se va putea dovedi cu o expertiza grafologica.