avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1700 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Am pierdut contractul de vânzare cumpărare al ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Am pierdut contractul de vânzare cumpărare al apartamentului

Ce se poate întâmpla?se poate folosi cineva de el in vreun fel?multumesc!
Cel mai recent răspuns: Irina11111 , utilizator 09:35, 20 Ianuarie 2017
daca figurezi ca si proprietar unic nu pot face nimic fara acordul tau, iar daca vei avea nevoie de contract trebuie sa mergi la notarul la care l-ai incheiat pentru a-ti elibera un duplicat (duplicatul are aceeasi forta probanta cu originalul);
Ultima modificare: Joi, 19 Ianuarie 2017
ContSters347943, utilizator
Mulțumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contact de vanzare cumparare pierdut zeldia zeldia Ma intereseaza daca un contract de vanzare cumparare pierdut sau furat poate fi folosit de altcineva decat de titular.Frauda,in sensul daca poate fi vandut de ... (vezi toată discuția)
Contract apartament pierdut lex_ad lex_ad ce se poate face in cazul in care un contract de apartament sa pierdut ......mai exista doar o copie ..dupa contractul respectiv ....ce s epoate face pt. ... (vezi toată discuția)
Act vanzare-cumparare ap. prin notariat, stampilat, inregistrat, dar nesemnat de parti Lidia2012 Lidia2012 Am incheiat un act de vanzare-cumparare a unui apartament , dar Notariatul ne-a eliberat partilor cate 2 exemplare DUPLICAT, care poarta stampila in sec a ... (vezi toată discuția)