Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate buna - asociatie crestere bovine
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

buna - asociatie crestere bovine

Eu si mai multi consateni din sat vrem sa infiintam o asociatie de bovine.Care sunt pasii pe care trebue sa i urmam ce documente ne trebue ?multumesc

Actele necesare pentru dosarul de înfiinţare a unei Asociaţii sunt următoarele:

Dovada Rezervării Denumirii
Cărtile de identitate ale membrilor fondatori
Dovada sediului
Acordul asociatiei de proprietari si al vecinilor (dacă este cazul)
Dovada patrimoniului iniţial
Cazierul fiscal al membrilor fondatori sau Certificat fiscal pentru persoane juridice
Act constitutiv + Statut