Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie de intretinere neachitata de un an- pot ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie de intretinere neachitata de un an- pot solicita executarea silita?

Buna ziua,
Situatia este urmatoarea: Dupa divort, mama minorului a platit 3 luni pensia de intretinere, dupa care nu a mai platit. Deja este vorba de un an. Din august este in CCC. Pot cere prin executor plata pensiei?
Da,adresati-va unui executor judecatoresc.
Poate sa puna executorul poprire pe Indemnizatia de crestere copil?
Nu pot fi reținute sume din indemnizația pentru creșterea copilului.