Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Desfacerea contractului de munca cu acordul partilor ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Desfacerea contractului de munca cu acordul partilor in perioada de maternitate

Se poate intra in concediu crestere copil pana la varsta de 2 ani daca angajatul a incasat compensatoriile si a acceptat desfacerea contractului de munca cu acordul partilor?
Se poate beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului , numai daca sunt indeplinite conditiile prevazute de OUG 111/2010.

Acordarea indemnizatiei pentru cresterea copilului nu este conditionata de existenta unui raport de munca activ.