Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale competenta teritoriala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

competenta teritoriala

Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat.
In cazul efectuarii, din eroare, a unei plati nedatorate in contul unei societati din cluj, cererea de chemare in judecata se introduce la Judecatoria Cluj sau la cea din Sibiu, de unde s-a facut plata? Multumesc mult!
Ma raliez sustinerilor d-lui,consilier("freelis)).Intrucat competenta teritoriala este alternativa conf.art.7 c.pr.civ.,reclamantul potrivit art.12 c.pr.civ"are alegerea intre mai multe instante deopotriva competente"
Va multumesc foarte mult pentru toate raspunsurile!