avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 775 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Anulare proces verbal de repartizare dividende
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Anulare proces verbal de repartizare dividende

buna ziua,
daca la depunerea bilantului pentru anul 2015 , prin procesul verbal s-a aprobat ca profitul sa fie repartizat la dividente se poate emite o alta hotarare Aga pentru modificarea procesului verbal respectiv astfel ca profitul sa fie lasat nerepartizat .
multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Cel mai recent răspuns: lenus 959 , utilizator 14:59, 24 Ianuarie 2017
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dividende Contabilitate sector 4 evoCONTA Contabilitate sector 4 evoCONTA Am preluat o societate al carei bilant la 31.12.2010 a fost intocmit de catre altcineva. Dilema mea este la PV AGA este specificat asa -profitul anului 2010 ... (vezi toată discuția)
Depunere aga narcisa iliescu narcisa iliescu In AGA de aprobare a situiatiilor financiare se specifica ca profitul aferent anului 2009 ramane nerepartizat.Aceasta hotarare se depune la ONRC cu ... (vezi toată discuția)
Rezerva legala micro primul an de la infiintare galma2002 galma2002 REZERVA LEGALA O MICROINTREPRINDERE A OBTINUT LA 31.12.2008 UN PROFIT DE 4236 . AM DEPUS BILANTUL IN APRIL 2009 CU NOTA EPLICATIVA 3 IN CARE AM TRECUT ... (vezi toată discuția)