Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Am luat un credit in 2007 in valoare de 15000 eur pe 10 ani de nevoi personale. Am plătit pînă in 2012 suma de 17.500 euro, ulterior nu am mai putut plăti. Acum mi.a venit executare silită pt 15800 euro. Daca fac contestație la executare as avea vreo sansa?
In principiu,puteti invoca exceptia prescriptiei extinctive a dreptului de a cere executarea silita daca, nu s-au facut acte de intrerupere a prescriptiei(recunoasterea datoriei,plati,notificari/somatii ale executaotului judecatoresc),ptr.detalii consultati un avocat cu actele pe care la aveti .