Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Impozit pe venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Impozit pe venit

Platitoare de impozit pe profit la 31 dec.Cifra de afaceri sub 500.000E, iar capitalul social este de 100.000 lei la 31.12.2016.
Va trece la impozit pe venit de la 1 februarie, iar daca nu se mai depune vreo declaratie in acest sens?

Va multumesc!
Dace se pastreaza impozit profit se depune 010 cu bifa trecere la impozit profit PRIN OPTIUNE incepand 01.02.2017.