avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 776 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Exista?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Exista?

Exista vreun cap de tabel standard pentru convocarea adunarii generale extraordinare?

"Tabel nominal pentru strângerea de semnături în vederea convocării Adunării Generale Extraordinare a asociatiei de proprietari a blocului..." este corect, mai trebuie adaugat ceva?
Cel mai recent răspuns: Marius Spiridon , Alte profesii 18:35, 9 Septembrie 2009
Puneti si tema AG, bolduita.
Ultima modificare: Marți, 8 Septembrie 2009
elga50, moderator
Va multumesc.
Tabelul trebuie sa fie pentru fiecare scara in parte sau toate apartamentele, unul dupa altul?
Ultima modificare: Marți, 8 Septembrie 2009
Armenteros, utilizator
Unul singur, e mai sigur.
In acest tabel trebuie sa fie trecuta si o data in care se va tine aceasta afunare sau asta o stabileste comitetul, pe baza tabelului?
Ma scuzati ca tot intreb, insa nu vreau sa fie vreo hiba, motiv de a fi contestat.
Ultima modificare: Marți, 8 Septembrie 2009
Armenteros, utilizator
"Se convoaca in data de.....AG a proprietarilor in vederea........... "

Alte discuții în legătură

Tabel convocator cu 20% Frizeru Frizeru As dori sa mi se precizeze despre ce tabel convocator este vorba la o Adunare generala extraordinara reconvocata. Eu consider ca dupa anuntarea la avizier a ... (vezi toată discuția)
Ag asociatii proprietari ContSters206845 ContSters206845 La AG reconvocata este obligatorie pe langa afisarea la avizier a convocarii si tabelul nominal cu semnaturi ? In legea 230,nu se specifica acest lucru,iar ... (vezi toată discuția)
Adunare generala dupa/contra adunare generala? mira55 mira55 Fiind solicitat de un bun prieten pentru un raspuns la o situatie delicata, va solicit si dvs o opinie. In blocul in care locuieste amicul meu, conform Legii ... (vezi toată discuția)