Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transfer CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transfer CIC

Buna ziua. Copilul meu s-a nascut in data de 11.10.2016.In prezent beneficiez de concediul de crestere a copilului, dar as dori sa revin la munca din 1. septembrie 2017. Intrebarea mea este daca sotul meu poate sa continue concediul? Care este procedura? In aceasta situatie pot cere stimulentul de insertie? Va multumesc anticipat.
Da, sotul dvs poate intra in CCC pana cand copilul implineste varsta de 2 ani.

Dvs puteti depune actele pentru stimulentul de insertie, dar pe perioada cat tatal se afla in CCC nu veti beneficia de stimulent.