Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Rata la banca de 7 ani
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Rata la banca de 7 ani

Daca am un credit la banca si nu am mai plătit rată de 7ani mentionez că până acum nu am primit somatie sau orice fel de înștiințare acuma apărare o firmă de recuperare si îmi cere sa plătesc este legal sau se prescrie?
Pentru fiecare rata curge un termen separat de prescriptie de la scandenta acesteia.
daca a fost declarat scadent anticipat creditul este prescris