avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Rata la banca de 7 ani
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Rata la banca de 7 ani

Daca am un credit la banca si nu am mai plătit rată de 7ani mentionez că până acum nu am primit somatie sau orice fel de înștiințare acuma apărare o firmă de recuperare si îmi cere sa plătesc este legal sau se prescrie?
Cel mai recent răspuns: razvan22 , utilizator 01:47, 29 Ianuarie 2017
Pentru fiecare rata curge un termen separat de prescriptie de la scandenta acesteia.
daca a fost declarat scadent anticipat creditul este prescris

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul prescriptie datorie doraly10 doraly10 Buna ziua, Sper sa ma puteti ajuta cu un raspuns.Am un credit luat la Cec in 2008.Perioada de rambursare era pe 10 ani, 2008-2018 .Am platit o perioada, ... (vezi toată discuția)
Termen de prescriptie pentru credit bancar ifti1967 ifti1967 Buna ziua, Am primit, in februarie 2010, o notificare de executare silita de la o firma de recuperari ptr un credit neachitat integral de titular, eu avand ... (vezi toată discuția)
Credit neplatit alina_25 alina_25 Persoana i-a in 2004 un credit de 10.000 euro scandenta 2010 din 2006 nu il mai achita primeste tot felulde amenintar dar acea persoana nu are ... (vezi toată discuția)